به کار گیری هوش مصنوعی جهت بهینه سازی مصرف باتری در اسمارت فون های اندروید

به کار گیری هوش مصنوعی جهت بهینه سازی مصرف باتری در اسمارت فون های اندروید

شرکت محبوب گوگل تصمیم دارد با به کارگیری هوش مصنوعی و شبکه های عصبی ، یکی از مهم ترین مشکلات گوشی های هوشمند را برطرف کند.بر اساس گزارش های اخیر توسعه دهندگان اندروید طی همکاری با واحد DeepMind شرکت آلفابت سعی دارند از الگوریتم های هوشمند جهت کاهش مصرف باتری در اسمارت فون های اندرویدی استفاده کنند.

لازم است بدانید این ویژگی نوین با عنوان Adaptive Battery قادر به بازبینی و پایش نحوه ی مصرف انرژی باتری بوسیله ی گوشی و برنامه های متعدد نصب شده است که سبب غیر فعال سازی موارد پرمصرف در حال اجرا در پس زمینه ی گوشی میشود.

همینطور این ویژگی هوشمند با در نظر گرفتن نظر کاربران و آشنایی با عادت های آنان سعی می کند در ساعات مختلف شبانه روز و در محیط های متفاوت ، میزان روشنایی صفحه نمایش را با هدف افزایش عمر باتری تنظیم کند. در طی این عملکرد ها توان باتری در یک گوشی اندرویدی به اپلیکیشن هایی اختصاص میابد که کاربران بیشتر مورد استفاده قرار میدهند.

بنا به گفته ی کمپانی گوگل ، ویژگی Adaptive battery میتواند مصرف انرژی پردازنده ی گوشی های اندرویری را تا حدود 30 درصد کاهش دهد.

جهت فراهم کردن امنیت استفاده کنندگان و رعایت حریم شخصی آنها ، گزارشات نحوه ی استفاده از برنامه ها به سرورهای گوگل منتقل نمیشوند و فقط بر روی دستگاه پردازش می شوند.

انتظار میرود که نخستین نمایش رسمی  Adaptive Battery ،  در ورژن نهایی اندروید P در دسترس کاربران بگیرد.

 

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

با خیال راحت خرید کنید