فیلتر


تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

 فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس بهترین برندها بامناسب ترین قیمت,گارانتی با تحویل 3 تا 5 ساعت

1 2 3 ... 17 18 19 بعدی

راهنمای انواع مبدل‌‌‌‌های صوتی و تصویری کامپیوتر

کلیه وسایل دیجیتال و از جمله رایانه دارای درگاه هایی (PORT) هستند که از طریق آن اتصال برقرار می‌کنند, به طور عامیانه شما می‌گویید ” ماوس را به USB وصل می‌کنم ” در اینجا ماوس یک وسیله ورودی و پورت USB نیز یک در گاه ورودی است، یا می‌گوئیم” مانیتور را به کیس وصل کن ” مانیتور یه وسیله خروجی بوده که از طریق کارت گرافیک تغذیه می‌شود. بنابراین اگر شما بخواهید یک مبدل مناسب تهیه نمایید باید بدانید که دستگاه‌‌‌‌های شما دارای چه درگاهی (PORT)است.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی 

ردیف         نام درگاهPort              کاربرد

1                USB 2                   پورت جهانی برای اتصال بسیاری از وسایل

2                USB 3                   مانند USB 2 با سرعت 10 برابر بیشتر

3              Mini USB                جهت اتصال به هارد‌‌‌‌های اکسترنال، دوربین ها، هاب ها

4             Micro USB               جهت استفاده تبلت ها موبایل ها

انواع پورت یو اس بی 

5    PS2    اتصال کیبرد و ماوس قدیمی

6    سریالRS232    جهت اتصال به دستگاه‌‌‌‌های صنعتی، حضور و غیاب، چاپگر‌‌‌‌های سند زدن و

7    پاراللLPT    چاپگر‌‌‌‌های سوزنی

تبدیل usb به پرینتر

8    VGA(D-sub)  مانیتورها – تلویزیونها – ویدئو پروژکشن و دستگاه‌‌‌‌های DVR– کارت گرافیک

9    HDMI  مانیتورها – تلویزیونها – ویدئو پروژکشن و دستگاه‌‌‌‌های DRV – کارت گرافیک

10    MINI HDMI   

11    MICRO HDMI  تبلت ها موبایل ها

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

کابل اچ دی ام ای hdmi

12    DVI    مانیتورها – کارت گرافیک

13    Analog Sound    کارت‌‌‌‌های صدا – اسپیکر ها

14    Digital Sound    کارت‌‌‌‌های صدا – اسپیکر ها

15    AV    تلویزیون ها – ویدئو – Dvd Player

16    IDE    اتصال هاردها قدیمی

17    SATA    اتصال هار‌‌‌‌های حاضر

18    LAN یا RJ45    پورت اتصال کارت شبکه

19    اسلاتPCI     شکافی که با رنگ سفید بر روی مادربردها وجود دارد و معمولا برای استفاده انواع کارتها مانند مودم، کارت TV و .. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارت pci express کارت سریال usb 3

20    اسلاتPCI -X     این شکاف بر خلاف اسلات PCI اندازه ای در حدود ? سانتیمتر داشته و بعضی از کارت‌‌‌‌های صدا و شبکه بر روی آن وصل می‌شود.

وقتی که درگاهها مشخص گردید شما باید تعیین کنید کدام دستگاه ورودی (دریافت کننده سیگنال) و کدام خروجی(انتشار دهنده سیگنال ) است. دستگاه مولد ما سیگنال خود را از طریق چه درگاهی انتشار می‌دهد و دستگاه گیرنده قابلیت دریافت سیگنال ها را از طریق چه پورتی دارد شاید این مرحله احتیاج به کمی تجربه و تامل دارد.

اسلات pci و pci express

ردیف    مبدل    شرح کار

1    Mini USB به USB    این یک کابل است که به وسیله آن دوربین – هاب USBبه کامپیوتر متصل میگردند.

 Micro USB به USB   یک کابل است که اکثر افراد آنرا دارند همان کابل اتصال موبایل و تبلت به کامپیوتر

3      USB به PS2        اگر کیبرد یا ماوس با پورت PS2 دارید وبخواهید آنرا به USB کامپیوتر متصل کنید باید از این رابط استفاده کنید .

4    USB  به RS232   

تبدیل usb به سریال rs232

بسیاری از دستگاه‌‌‌‌های صنعتی توسط پورت‌‌‌‌های سریال کنتترل می‌گردند. اکثر نوت بوکها و بیشتر کامپیوتر ها جدید فاقد پورت سریال RS232 می‌باشند برای حال این مشکل از تبدیل استفاده می‌گردد. این تبدیل نوب بوک یا کامپیوتر شما را دارای پورت سریال می‌نماید .

 

5    USB >Parallel – LPT    پورت پارالل LPT درهیچ نوت بوک و اکثر مادربر‌‌‌‌های جدید وجود ندارد اگریه چاپگر سوزنی مانند LQ-2180 داشته باشد با این مبدل مشکل شما برطرف میگردد

6    USB > VGA    چنانچه بخواهید تصویر را بین چند مانیتور با ورودی VGA تقسیم کنید میتوانید از این وسیله استفاده نمایید

تبدیل usb به vga مانیتور

7    USB > HDMI    چنانچه بخواهید تصویر را بین چند مانیتور با ورودی HDMI تقسیم کنید میتوانید از این وسیله استفاده نمای

8    USB > Sound    معمولا وقتی کارت صدا بسوزد ار این وسیله استفاده می‌شود

9    USB > IDE & Sata    از این وسیله برای اتصال هارد به کامپیوتر از طریق USB استفاده می‌شود

10    USB > RJ45    معمولا وقتی کارت شبکه بسوزد ار این وسیله استفاده می‌شود

11    PS2 > USB    این تبدیل جهت اتصال کیبرد یا ماوس USB به پورت Ps2 استفاده می‌شود

12    VGA > HDMI    وقتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دستگاه مقصد دارای ورودی VGA نباشد. بسیاری از مانیتور‌‌‌‌های جدید دارای ورودی D-SUB (VGA) نمی‌باشند از طرفی ممکن است شما نوت بوکی قدیمی داشته باشید که دارای خروجی HDMI نباشد .این مبدل مشکل شمارا حل خواهد کرد

13    HDMI > VGA    این برعکس مدل بالا است. بسیاری از نوت بوک‌‌‌‌های جدید دارای خروجی VGA نمی‌باشند از طرفی ممکن است شما ویدئوپروژکشن – مانیتور و یا دستکاه DVR داشته باشید که وردی HDMI نداشته باشد این مبدل در موارد استفاده می‌گردد

14    Mini HDMI > HDMI    Mini HDMI معمولا در بعضی تبلت ها و موبایل هاوجوددارد جهت اتصال به تلویزیون از این کابل استفاده میگردد

15    Micro HDMI > HDMI    HDMIMicroمعمولا در بعضی تبلت ها وموبایلها وجوددارد جهت اتصال به تلویزیون از این کابل استفاده میگردد

16    DVI > HDMI    تبدیلی کوچک   که DVI را به HDMI تبدیل میکند

17    DVI > VGA    تبدیلی کوچک   که DVI را به VGA تبدیل میکند

18    Digital Sound > Analog     با استفاده از این مبدل می‌توانید صدای دیجیتال S/PDIF یا TOSLink را به صدای آنالوگ L/R تبدیل کنید

تبدیل میکرو یو اس بی به یو اس بی

کابل OTG یک رابط برای اتصال فلش مموری به گوشی‌هایی با پورت میکرو یو اس بی است. این وسیله برای رویت عکس‌‌‌‌های روی فلش و یا موسیقی‌‌‌‌‌های آن مفید است. برای همه ما رخ‌داده است که می‌خواهیم بر روی گوشی خود عکس‌‌‌‌های فلش مموری را مشاهده کنیم و یا به موسیقی‌‌‌‌‌های بر روی آن گوش فرا دهید، این محصول در این زمان‌ها برای ما مفید است تا بتوان از طریق آن به اطلاعات بر روی فلش خود دسترسی داشته باشید. این محصول بر روی گوشی‌هایی باقابلیت OTG و یا (USB On The Go) کار می‌کند.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

کابل تبدیل MHL به HDMI به طول 1.8 متر 

کابل MHL مخفف Mobile High-Definition Link است و ابزاری مناسب برای انتقال تصویر از گوشی موبایل و تبلت به نمایشگرهایی با ورودی HDMI است. برخی گوشی‌‌‌‌‌های موبایل سامسونگ با MHL سازگار هستند. زمانی می‌توانید از این کابل استفاده کنید که دستگاه الکترونیکی مبدا دارای خروجی تصویر HDMI باشد و نمایشگر یا تلویزیون مجهز به درگاه HDMI باشند. درواقع این کابل جایگزینی با کیفیت برای روش‌‌‌‌های دیگر انتقال تصویر است. کابل انتقال تصویر MHL به HDMI، در یک‌طرف دارای کانکتور HDMI و در طرف دیگر دارای کانکتور microUSB است. توسط این کابل می‌توان دستگاه الکترونیکی خود را که مجهز به درگاه MHL است به پخش‌کننده‌‌‌‌‌های خانگی یا دستگاه‌‌‌‌‌های الکترونیکی‌ای که مجهز به درگاه HDMI هستند، متصل کرد. طول این کابل 180 سانتی‌متر است و از رزولوشن 1080p پشتیبانی می‌کند.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

مبدل USB-C به VGA 

با مبدل «USB-C» به «VGA»  به‌راحتی ویدئو یا تصاویر درون مک‌بوک‌تان (یا سایر دستگاه‌هایی با درگاه «USB-C») را با کیفیت «HD» به ویدئو پروژکتورها منتقل کنید. کابل‌ها و مبدل‌ها، یکی از پرکاربردترین تجهیزات جانبی صوتی و تصویری هستند. این‌که بتوان درگاه‌‌‌‌‌های متفاوت را به یکدیگر متصل کرد، با استفاده از مبدل‌ها کاری راحت است. اما باید توجه داشت که برای هر کاربردی، مبدل مخصوص به خودش موردنیاز است. مبدل تصویری موشی، از یک کانکتور USB-C و یک درگاه VGA برخوردار است. محل اتصال آن‌ها به کابل میانشان با پوسته‌ای باریک از آلومینیم آندایز شده پوشیده شده است تا تداخلات الکترومغناطیسی به کمترین حد ممکن برسد. این مبدل می‌تواند تصاویری باکیفیت با رزولوشن «1920 x 1200» یا «1080را پشتیبانی کند. نیاز به نرم‌افزار یا سخت‌افزار دیگری ندارد و کار با آن ساده است. به‌راحتی یک سر آن را به درگاه USB-C مک‌بوک متصل و کابل VGA ویدئو پروژکتور را بر سر دیگر آن متصل کنید.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

مبدل Mini Displayport به HDMI 

از این سری مبدل‌‌‌‌‌ها می‌توانید تصاویر، ویدئو و فایل‌‌‌‌‌های ذخیره شده در کامپیوتر، لپ‌تاپ و دیگر دستگاه‌‌‌‌‌های مجهز به درگاه Mini DisplayPort خود را با مانیتور، تلویزیون یا هر دستگاه دیگری که درگاه HDMI دارد، به اشتراک گذاشته و پخش کنید. به گفته‌ی شرکت سازنده ابعاد این محصول 133 × 350 × 1285 میلی‌متر است. این مبدل قابلیت پشتیبانی از تصاویر با رزولوشن 1080 پیکسل، 2K و 4K را دارد. بنابراین شما می‌توانید با این محصول تصاویر و ویدئو‌‌‌‌های خود را با همان کیفیت اصلی تماشا کرده و تغییری در کیفیت تصاویرتان نداشته باشید. برای استفاده از آن هیچ نیازی به نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار یا درایوی در سیستم ندارید. کافی است دستگاه‌‌‌‌‌‌های مورد نظرتان به درگاه‌های‌ Mini DisplayPort و HDMI مجهز باشند.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

کابل  mini Display به HDMI

کابل HDMI مخفف High Definition Multimedia Interface است و برای انتقال همزمان تصویر و صدا به‌صورت دیجیتال به کار می‌رود. زمانی می‌توانید از این کابل استفاده کنید که هر دو دستگاه الکترونیکی مبدا و مقصد مجهز به درگاه HDMI باشند. درواقع این کابل جایگزینی برای کابل‌‌‌‌‌های (AV) با سه سیم جداگانه است.

این محصول در یک‌طرف دارای کانکتور Mini-DisplayPort و در طرف دیگر دارای کانکتور HDMI است. طول این کابل 200 سانتی‌متر بوده و توسط آن می‌توان دستگاه الکترونیکی خود را که مجهز به درگاه Mini-Display port است به پخش‌کننده‌‌‌‌‌های خانگی یا دستگاه‌‌‌‌‌های الکترونیکی‌ای که مجهز به درگاه HDMI هستند، متصل کرد.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

مبدل مینی دیسپلی پورت به HDMI 4K 

این مبدل جدید قابلیت پشتیبانی از فرمت اولترا HD یا 4K را دارد. این مبدل کوچک برای تبدیل درگاه‌‌‌‌‌های Mini DisplayPort به HDMI این امکان را فراهم می‌کند تا به‌راحتی دستگاه مک خود را به هر نمایشگر یا تلویزیونی متصل کنید. بااتصال مک خود که مجهز به تاندربولت 2 است به یک تلویزیون اولترا HD می‌توانید سینمای خانگی فوق‌العاده خود را با جزئیات و وضوح‌بالا داشته باشید. این مبدل از خروجی صدای چندکاناله پشتیبانی می‌کند تا از شنیدن صدایی فراگیر لذت ببرید. این مبدل ظاهری ساده و شیک با پوششی آلومینیمی دارد. ابعاد و اندازه آن کوچک است و امکان دسترسی به‌تمامی درگاه‌‌‌‌‌های مک را می‌دهد.

فروش انواع تبدیل کامپیوتر و لپ تاپ براساس برند /به فی

تبدیل پرکاربرد و پر سرعت یو اس بی 2 به آی دی ای و ساتا USB 2.0 TO IDE /SATA

این تبدیل یکی از کاملترین مبدل‌‌‌‌های موجود عنوان هارد است که با قابلیت‌‌‌‌های ویژه و کلیدی تمام حالت‌‌‌‌های یک هارد دیسک از انواع ساتا و پورت قدیمی تر خود IDE از هر دو نوع هارد‌‌‌‌های لپ تاپی 2.5 اینچ و هارد‌‌‌‌های کامپیوتر‌‌‌‌های معمولی 3.5 اینچی را قادر است با یک پورت یو اس بی به هر کامپیوتری وصل کند و به راحتی بتوان هر هاردی را به نوعی به یک هارد اکسترنال تبدیل کرد.این مقاله به کمک شرکت منتخب نوین ایده تهیه و منتشر شده است.  

 برای مشاهده سایرمحصولات لوازم جانبی موبایل, لپ تاپ با مناسب ترین قیمت هامیتوانیدبه بخش منوی انواع تبدیل مراجعه فرمایید.